top of page

Projektas: G19
Metai: 2021

Stadija: Realizuotas


 

Mes esame tai ką paliekame po savęs. Ateidami į susiformavusią aplinką, visada susiduriame su dilema- ar susidėvėjusią miesto detalę išrauti iš miesto tinklo, pakeisti nauja, pakeisti imitacija ar palikti.

Idėja išlaiktyti tai kas sena, originalu, mažiausiomis išmetamų medžiagų sanaudomis, neimituojant buvusio originalo, tačiau išlaikant autentiškus fragmentus, nesugriaunant vizualaus gatvės vaizdo- buvo pagrindinė misija.

Pokariu statytas miesto namas, po pertvarkymo, turėjo tapti šeimos namais kurorte prie Baltijos jūros. Užduotis buvo, kad statybų procesas paliktų kuo mažiau pėdsakų po savęs: būtų energetiškai efektyvus, statyboje būtų išsaugotos ir sunaudotos visos tinkamos medžiagos, susidariusios šiūkšlės patektų į antrinio panaudojimo rankas, nebūtų naudojamas betonas, o pagrindinė statybinė bei apdailinė medžiaga būtų medis. Taip pat labai svarbi buvo vaizdinė išraiška- išsaugoti pastato proporcijas, jo dydį, prisitaikant prie aplinkinio užstatymo mastelio. Tačiau namas neturėjo būti imitacija to, kas buvo statoma prieš septynis dešimtmečius, o priešingai- atspindėti šiandienos stilių, būti lakoniškas, ramus, be puošybinių elementų, su išgryninta funkcija, pritaikyta šeimos gyvenimo poreikiams. Lakoniškam tūriui pabrėžti, buvo pasirinkta, juoda medienos lentelių apdaila. Buvusios langų angos, nuleistos iki grindų, o mansardoje apjungtos į vieną ištysusį langą, vizuliai pabrėžiantį šlaitų kilimą į viršų.

Kiemo gale esantis pagalbinis pastatas, paverstas šeimininkų studija. Komplekso vieningumui, pasirinktas vienodas apdailos sprendimas su namu.

Teritorijos sutvarkymui buvo nuspręsta naudoti tik medieną takams ir akmenėlius parkavimo zonai. Jokių kietų, betoninių medžiagų. Toks sprendimas sudarė galimybę lietaus vandeniui bei tirpstančiam sniegui lengvai susigerti į gruntą, palikti daugiau vietos augmenijai, išsaugančiai vėsą kieme. Senieji vaismedžiai, taip pat darniai įsikomponavo į landšafto sprendinius bei pabrėžė asketišką architektūros išpildymą.

Vidaus interjero ašimi tapo tai kas gražiausia- originalių medinių rastų sienų atodangos, seno kamino fragmentai bei stogo skliautai. Interjere panaudota senos originalios medžiagos tapo pagrindiniais ir vieninteliais interjeros akcentais.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
bottom of page