top of page

Projektas: Sodyba "Avataras"
Metai: 2020

Vieta: Ožkiniai

Stadija: Realizuotas

Sodyba žmogui, norinčiam pabėgti nuo miesto, atvykti ir persikūnyti į kitą savo vidinį AŠ. Laikinai pasikeisti savo asmenybę, poreikius, susijungti su gamta ir įsiklausyti į ją. Teritorijoje, apsuptoje miško bei ežero vandenų, nameliai išbarstyti, kad įsilietų į esamą landšaftą, nedarkant jo, bet papildant. Pastatai sujungti plastiškais takeliai, suformuoja vietinio gyvenimo tinklą: namas, lauko virtuvė, senelių namas, ūkio pastatas, pirtis. Ramiai migruoji nuo vieno pastato link kito, gyveni lauke tiek pat kiek viduje.

Statybos procesas - lėtas - be skubos ir didelio įrangos triukšmo, saugant aplinką ir miško tylą, apgalvojant kiekvieną žingsnį bei sprendimo reikalingumą. Pasirinkta natūrali fasadų maumedinių lentų apdaila,  stogo gontų danga, statybos eigos metu pradėjo keisti atspalvį, taip dar labiau įsiliejo į natūralią gamtos kaitą. Dar tik pradėjus įrenginėti interjerus, visi pastatai atrodė kaip čia buvę.
Interjero sprendimams buvo pasirinkti šiuolaikiniai sprendimai. Natūrali mediena, tinkas, akmuo ir žemiški tonai - jungtis tarp visų pastatų vidaus stilistikos. Jokių ekscentriškų detalių - tik tai ko reikia išgyventi gamtoje.

 Avataras - tai architektūra, leidžianti nors trumpam tapti savimi.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
bottom of page